Airlines Fleanfjild Loftfeart Breaking International News Breaking Reisnijs Saaklike reizen Kanada Breaking News Nijs Folk Toerisme Toerisme Oerlis Transport Reisgeheimen Travel Wire Nijs Ferskate nijs

Chorus Aviation Inc. kundiget ferkiezing fan direkteuren oan

Selektearje jo taal
Chorus Aviation Inc. kundiget ferkiezing fan direkteuren oan
Chorus Aviation Inc. kundiget ferkiezing fan direkteuren oan
Skreaun troch Harry Johnson

Koar is bliid dat se frou Gail Hamilton, de hear Alan Jenkins en de hear Paul Rivett wolkom hjitte yn har ried fan bestjoer.

Printfreonlik, PDF & e-mail
  • De proxy-sirkulêre fan Chorus soarge foar 10 nominearren nei de ried fan bestjoer.
  • Totaal oantal oandielen fertsjintwurdige troch persoanlike oanwêzige oandielhâlders en folmacht by de gearkomste wie 60,142,910 miljoen.
  • Hâlders fan it fereaske oantal oandielen stimden yn it foardiel fan alle saken.

Chorus Aviation Inc. kundiget de resultaten oan fan 'e stimming oer de ferkiezing fan direkteuren op har firtuele jierlikse gearkomste fan oandielhâlders op 21 juny 2021.

It totale oantal oandielen fertsjintwurdige troch persoanlike oanwêzige oandielhâlders en folmacht op 'e gearkomste wie 60,142,910 miljoen en fertsjintwurdige 33.85% fan' e útjûn en útsûnderlike oandielen fan Chorus mei stimrjocht. Hâlders fan it fereaske oantal oandielen stimden yn it foardiel fan alle saken. De proxy-sirkulêre fan Chorus soarge foar 10 nominearren nei de ried fan bestjoer. Detaillearre resultaten fan 'e stimming foar ferkiezing fan direkteuren wurde hjirûnder fêstlein.

NomineeStimt foar% FoarStimmen ûnthâlden% Wjerhâlden
Karen Kramer59,072,20498.22%1,070,7061.78%
Richard D. Falconer56,251,20093.53%3,891,7106.47%
Gail Hamilton56,416,52193.80%3,726,3896.20%
R Stephen Hannahs59,563,03999.04%579,8710.96%
Sydney John Isaacs59,035,22398.16%1,107,6871.84%
Alan Jenkins56,341,26093.68%3,801,6506.32%
Amos Kazzaz56,232,12493.50%3,910,7866.50%
Marie-Lucie Morin55,709,66592.63%4,430,2457.37%
Joseph D. Randell56,224,88393.49%3,918,0276.51%
Paul Rivett59,641,81099.17%501,1000.83%

Koar is bliid dat se frou Gail Hamilton, de hear Alan Jenkins en de hear Paul Rivett wolkom hjitte yn har ried fan bestjoer. Mefrou Hamilton wie in partner mei sawol KPMG as Ernst & Young dy't audit- en saaklike advysdiensten levere oan in ferskaat oan organisaasjes, wêrûnder ferskate yn 'e loftfeartsektor. De hear Jenkins hat mear dan 20 jier senior útfierende en bestjoerlike ûnderfining yn 'e sektoaren foar leasing, spesjaliteitfinansiering, loftfeart, ferfier en finansjele tsjinsten. Neist it mei-oprjochtsjen fan NordStar Capital (in resinte ynvestearder yn Chorus) tsjinne de hear Rivett earder as de presidint fan Fairfax Financial Holdings Limited wêr't hy yn 2016 ferantwurdlik wie foar de ynvestearring fan $ 200 miljoen yn it koar dat tsjinne as siedkapitaal. foar ús regionale fleantúchferhierbedriuw.

Chorus is in wrâldwide leveransier fan yntegreare oplossingen foar regionale loftfeart. Haadkertier yn Halifax, Nova Scotia, bestiet Chorus út Chorus Aviation Capital, in wrâldwide ferhierder fan regionale fleantugen, en Jazz Aviation en Voyageur Aviation. 

Printfreonlik, PDF & e-mail

Oer de Skriuwer

Harry Johnson

Harry Johnson hat de opdrachtredakteur west foar eTurboNews hast 20 jier.
Harry wennet yn Honolulu, Hawaï en is oarspronklik út Jeropa.
Hy hâldt fan skriuwe en hat behannele as de opdrachtredakteur foar eTurboNews.