Chorus Aviation Inc. kundiget ferkiezing fan direkteuren oan

Lês ús | Harkje nei ús | Besjoch ús |foarfallen| Abonnearje | Us sosjale media|


Afrikaans Afrikaans Albanian Albanian Amharic Amharic Arabic Arabic Armenian Armenian Azerbaijani Azerbaijani Basque Basque Belarusian Belarusian Bengali Bengali Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Cebuano Cebuano Chichewa Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Corsican Corsican Croatian Croatian Czech Czech Dutch Dutch English English Esperanto Esperanto Estonian Estonian Filipino Filipino Finnish Finnish French French Frisian Frisian Galician Galician Georgian Georgian German German Greek Greek Gujarati Gujarati Haitian Creole Haitian Creole Hausa Hausa Hawaiian Hawaiian Hebrew Hebrew Hindi Hindi Hmong Hmong Hungarian Hungarian Icelandic Icelandic Igbo Igbo Indonesian Indonesian Italian Italian Japanese Japanese Javanese Javanese Kannada Kannada Kazakh Kazakh Khmer Khmer Korean Korean Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Kyrgyz Lao Lao Latin Latin Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Luxembourgish Luxembourgish Macedonian Macedonian Malagasy Malagasy Malay Malay Malayalam Malayalam Maltese Maltese Maori Maori Marathi Marathi Mongolian Mongolian Myanmar (Burmese) Myanmar (Burmese) Nepali Nepali Norwegian Norwegian Pashto Pashto Persian Persian Polish Polish Portuguese Portuguese Punjabi Punjabi Romanian Romanian Russian Russian Samoan Samoan Scottish Gaelic Scottish Gaelic Serbian Serbian Sesotho Sesotho Shona Shona Sindhi Sindhi Sinhala Sinhala Slovak Slovak Slovenian Slovenian Somali Somali Spanish Spanish Sudanese Sudanese Swahili Swahili Swedish Swedish Tajik Tajik Tamil Tamil Thai Thai Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Urdu Urdu Uzbek Uzbek Vietnamese Vietnamese Xhosa Xhosa Yiddish Yiddish Zulu Zulu
Chorus Aviation Inc. kundiget ferkiezing fan direkteuren oan
Chorus Aviation Inc. kundiget ferkiezing fan direkteuren oan
Skreaun troch Harry Johnson

Koar is bliid dat se frou Gail Hamilton, de hear Alan Jenkins en de hear Paul Rivett wolkom hjitte yn har ried fan bestjoer.

Printfreonlik, PDF & e-mail
  • De proxy-sirkulêre fan Chorus soarge foar 10 nominearren nei de ried fan bestjoer.
  • Totaal oantal oandielen fertsjintwurdige troch persoanlike oanwêzige oandielhâlders en folmacht by de gearkomste wie 60,142,910 miljoen.
  • Hâlders fan it fereaske oantal oandielen stimden yn it foardiel fan alle saken.

Chorus Aviation Inc. kundiget de resultaten oan fan 'e stimming oer de ferkiezing fan direkteuren op har firtuele jierlikse gearkomste fan oandielhâlders op 21 juny 2021.

It totale oantal oandielen fertsjintwurdige troch persoanlike oanwêzige oandielhâlders en folmacht op 'e gearkomste wie 60,142,910 miljoen en fertsjintwurdige 33.85% fan' e útjûn en útsûnderlike oandielen fan Chorus mei stimrjocht. Hâlders fan it fereaske oantal oandielen stimden yn it foardiel fan alle saken. De proxy-sirkulêre fan Chorus soarge foar 10 nominearren nei de ried fan bestjoer. Detaillearre resultaten fan 'e stimming foar ferkiezing fan direkteuren wurde hjirûnder fêstlein.

NomineeStimt foar% FoarStimmen ûnthâlden% Wjerhâlden
Karen Cramm59,072,20498.22%1,070,7061.78%
Richard D. Falconer56,251,20093.53%3,891,7106.47%
Gail Hamilton56,416,52193.80%3,726,3896.20%
R Stephen Hannahs59,563,03999.04%579,8710.96%
Sydney John Isaacs59,035,22398.16%1,107,6871.84%
Alan Jenkins56,341,26093.68%3,801,6506.32%
Amos Kazzaz56,232,12493.50%3,910,7866.50%
Marie-Lucie Morin55,709,66592.63%4,430,2457.37%
Joseph D. Randell56,224,88393.49%3,918,0276.51%
Paul Rivett59,641,81099.17%501,1000.83%

Koar is bliid dat se frou Gail Hamilton, de hear Alan Jenkins en de hear Paul Rivett wolkom hjitte yn har ried fan bestjoer. Mefrou Hamilton wie in partner mei sawol KPMG as Ernst & Young dy't audit- en saaklike advysdiensten levere oan in ferskaat oan organisaasjes, wêrûnder ferskate yn 'e loftfeartsektor. De hear Jenkins hat mear dan 20 jier senior útfierende en bestjoerlike ûnderfining yn 'e sektoaren foar leasing, spesjaliteitfinansiering, loftfeart, ferfier en finansjele tsjinsten. Neist it mei-oprjochtsjen fan NordStar Capital (in resinte ynvestearder yn Chorus) tsjinne de hear Rivett earder as de presidint fan Fairfax Financial Holdings Limited wêr't hy yn 2016 ferantwurdlik wie foar de ynvestearring fan $ 200 miljoen yn it koar dat tsjinne as siedkapitaal. foar ús regionale fleantúchferhierbedriuw.

Chorus is in wrâldwide leveransier fan yntegreare oplossingen foar regionale loftfeart. Haadkertier yn Halifax, Nova Scotia, bestiet Chorus út Chorus Aviation Capital, in wrâldwide ferhierder fan regionale fleantugen, en Jazz Aviation en Voyageur Aviation. 

Printfreonlik, PDF & e-mail
>