24/7 eTV BreakingNewsShow :
GJIN LÛD? Klikje op it reade lûdsymboal links ûnder yn it fideoskerm
Airlines Fleanfjild Loftfeart Breaking International News Breaking Reisnijs Saaklike reizen Kanada Breaking News Nijs Folk Toerisme Toerisme Oerlis Transport Reisgeheimen Travel Wire Nijs Ferskate nijs

Air Canada kundiget ferkiezing fan direkteuren oan

Air Canada kundiget ferkiezing fan direkteuren oan
Air Canada kundiget ferkiezing fan direkteuren oan
Skreaun troch Harry Johnson

Alle nominearren dienen al as direkteuren fan Air Canada en elk fan 'e direkteuren waard keazen troch in mearderheid fan' e stimmen troch online oanwêzige oandielhâlders of fertsjintwurdige troch folmacht by de gearkomste.

Printfreonlik, PDF & e-mail
  • De jierlikse gearkomste fan Air Canada fan oandielhâlders waard hâlden op tiisdei 29 juni 2021.
  • Alle nominearren neamd yn har sirkulaasje foar behear fan folmacht waarden keazen as direkteuren fan Air Canada.
  • Finale stimresultaten oer alle saken dy't op 'e gearkomste binne stimd wurde yntsjinne op SEDAR.

Air Canada kundige hjoed oan dat alle nominearren opnommen yn har rûnferkear fan folmacht fan 6 maaie 2021 waarden keazen as direkteuren fan Air Canada op har Jiergearkomste fan oandielhâlders dy't waard hâlden op tiisdei 29 juni 2021.

Alle nominearren hawwe al tsjinne as direkteuren fan Air Canada en elk fan 'e direkteuren waard keazen troch in mearderheid fan' e stimmen útbrocht troch online oanwêzige oandielhâlders as fertsjintwurdige troch folmacht by de gearkomste. De resultaten fan 'e stimming binne hjirûnder detaillearre.

NomineeStimt foar% FoarStimmen ûnthâlden% Wjerhâlden
Amee Chande139,562,87095.45%6,656,3054.55%
Christie JB Clark139,159,06095.17%7,060,1154.83%
Gary A. Doer138,644,84094.82%7,574,3355.18%
Rob Fyfe138,923,88195.01%7,295,2944.99%
Michael M. Grien131,072,64989.64%15,146,52610.36%
Jean Marc Huet137,430,29693.99%8,788,8796.01%
Madeleine Paquin145,829,34799.73%389,8280.27%
Michael Rousseau145,771,42199.69%447,7540.31%
Vagn Sørensen131,891,67390.20%14,327,5029.80%
Kathleen Taylor138,914,12495.00%7,305,0515.00%
Annette Verschuren145,896,09399.78%323,0820.22%
Michael M. Wilson138,032,88694.40%8,186,2895.60%

Finale stimresultaten oer alle saken dy't op 'e gearkomste binne stimd wurde yntsjinne op SEDAR.

Printfreonlik, PDF & e-mail

Oer de Skriuwer

Harry Johnson

Harry Johnson hat de opdrachtredakteur west foar eTurboNews hast 20 jier.
Harry wennet yn Honolulu, Hawaï en is oarspronklik út Jeropa.
Hy hâldt fan skriuwe en hat behannele as de opdrachtredakteur foar eTurboNews.