24/7 eTV BreakingNewsShow : Klikje op de volumeknop (linksûnder fan it fideoskerm)
Breaking Reisnijs Nijs Folk Resorts Ferantwurdlik Theme Parks Toerisme Reisbestimmingsupdate Travel Wire Nijs Trending no Feriene Steaten Breaking News

Dizze Amerikaanske nasjonale parken binne de meast ûnderskatte

Dizze Amerikaanske nasjonale parken binne de meast ûnderskatte
Dizze Amerikaanske nasjonale parken binne de meast ûnderskatte
Skreaun troch Harry Johnson

De Indiana Dunes hearre ta de meast besochte nasjonale parken yn it lân, mei 2.3 miljoen besikers yn 2020, mar it liket derop dat net safolle minsken troch it lakefrontpark waarden blaasd, mei mar 51% fan 'e minsken beoardielde it as poerbêst.

Printfreonlik, PDF & e-mail
  • Amerikaanske nasjonale parken lykas Yosemite en de Grand Canyon lûke jierliks ​​miljoenen besikers.
  • Nije stúdzje hat beoardielingen analysearre fan Amerikaanske nasjonale parken mei minder dan 1 miljoen besikers yn 't jier om de meast ûnderskatte te iepenbierjen.
  • De stúdzje seach ek nei de meast oerskatte nasjonale parken yn 'e Feriene Steaten fan Amearika.

Populêre nasjonale parken lykas Yosemite en de Grand Canyon lûke elk jier miljoenen besikers oan, wat it dreech kin meitsje foar besikers om ien te wurden mei de natuer as paden fol binne en d'r wachtrijen binne foar útsicht.

Dus as jo de mannichte wolle ûntkomme en ien fan 'e bêst ferburgen juwielen fan it lân wolle belibje, nei hokker nasjonaal parken moatte jo dan gean?

Nije stúdzje hat resinsjes fan analysearre US nasjonaal parks mei minder dan 1 miljoen besikers per jier om de meast ûnderskatte nasjonale parken yn it lân te iepenbierjen. De stúdzje seach ek nei de meast oerskatte parken yn Amearika, mei besikersoantallen mear dan 1 miljoen noch minne resinsjes. 

Top 10 ûnderskatte nasjonale parken yn 'e FS  

rankNasjonaal ParkTotaal besikers (2020)% fan "poerbêste" resinsjes
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alaska115,88289.9%
3Gletsjer, Montana5,74888.8%
4Crater Lake, Oregon670,50087.1%
5Redwood, Kalifornje265,17786.2%
6Badlands, Súd -Dakota916,93286.1%
7Sequoia, Kalifornje796,08683.6%
8Dry Tortugas, Floarida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawaï319,14782.9%
10White Sands, Nij -Meksiko415,38382.3%

Sjoen dat it fierhinne yn Alaska leit, is it miskien net ferrassend om te sjen dat Glacier Bay krekt 5,748 besikers krige yn 2020. Lykwols, dejingen dy't dit spektakulêre park hawwe besocht binne dúdlik fereale op syn majestueuze fjorden en gletsjers en sniebedekte bergen , mei 92.9% fan 'e beoardielingen fan it park op Tripadvisor dat it as poerbêst beskriuwt!

In oar park yn Alaska nimt it twadde plak, mei Kenai Fjords dy't gemiddeld 89.9% "poerbêste" resinsjes krije, mar krekt mear dan 100,000 besikers per jier. Kenai Fjords is it thús fan it Harding Icefield, ien fan 'e grutste iisfjilden yn it lân, dat is de boarne fan teminsten 38 gletsjers, lykas meardere fjorden.

Printfreonlik, PDF & e-mail

Oer de Skriuwer

Harry Johnson

Harry Johnson hat de opdrachtredakteur west foar eTurboNews foar hast 20 jier. Hy wennet yn Honolulu, Hawaï, en komt oarspronklik út Jeropa. Hy hâldt fan skriuwen en it nijs dekken.

Lit in reaksje efter